Podpora zapojování seniorů do aktivního života (kulturní i sportovní aktivity, vzdělávání seniorů, zapojování do života komunity).

  • Zahradní party (opékání špekáčků) – na jaře, v létě a na podzim uspořádáme na dvoře pečovatelského domu zahradní party. Zde si budou moci důchodci na ohníčku opéci špekáček a společně zazpívat s harmonikou – ve spolupráci s Domovem sv. Floriana.
  • Výlet na kolech pro seniory po přírodních krásách okolí – uspořádáme ve spolupráci s Domovem sv. Floriana o.s. výlet na kole ke středověkému mostu Lutrián, prohlídku mlýna u Lutriánu, dále budeme pokračovat do Kamenné a do Polné, kde si prohlédnem starou školu, kostel a zámek.
  • Společné zájezdy senioru a rodin po krásách naší vlasti (např. zájezd na Hostýn, návštěva vinných sklípků na Moravě, atd.) ve spolupráci s Domovem sv. Floriana a Kolpingovou rodinou.
  • „Dílnička pro seniory“ – suché vazby, jarní a velikonoční dekorace, adventní a vánoční dekorace, keramické dílny – ve spolupráci s Kolpingovou rodinou Věžnice, s o.s. Babinec a Domovem sv. Floriana o.s. uspořádáme pravidelné dílničky pro seniory, které budou probíhat jednou za měsíc. Na těchto dílničkách se budou senioři učit různé dovednosti pod vedením zkušených lektorek paní Holasové, paní Urbanové, paní Valentové a paní Krunturádové, paní Březkové. 
  • Den otevřených dveří v DPS – s výstavou výrobků vzniklých v dílničkách pro seniory ve spolupráci s Domovem sv. Floriana.
  • V rámci týdne sociálních služeb uspořádáme koncert pro seniory v pečovatelském domě ve spolupráci s Domovem sv. Floriana.
  • Společná vánoční večeře všech osaměle žijících lidí a seniorů v pečovatelském domě ve spolupráci s Domovem sv. Floriana a Základní školou Věžnice. 

zdobeni vanocnich pernicku

   

30.10.2018

Rodina a její fungování je základním pilířem zdravé společnosti. Toto důležité téma je v poslední době stále více a více aktuální, slýcháme ho denně v médiích a setkává se s ním každý z nás. Každý se narodil v „nějak“ fungující rodině. Někdo měl to štěstí, že bude vždy rád vzpomínat na své dětství, jiný se naopak těší, až si v dospělosti vytvoří svou novou vlastní rodinu dle svých představ a v neposlední řadě nesmíme zapomínat ani na stáří a na seniory, kteří mají také právo žít důstojný život.

Číst dál...
30.10.2018

Vytváření příležitostí pro setkávání generací (pořádání společenských a kulturních akcí s tímto cílem):

Číst dál...
30.10.2018

Podpora rodinných vztahů, zdravého životního stylu rodiny a mezigeneračního soužití (semináře, volnočasové aktivity pro celé rodiny, kampaně, přednášky apod.)

Číst dál...
30.10.2018

Podpora zapojování seniorů do aktivního života (kulturní i sportovní aktivity, vzdělávání seniorů, zapojování do života komunity).

Číst dál...
30.10.2018

Koncepční budování systému služeb pro seniory (poskytování informací, možností setkávat se, zvýšení dostupnosti veřejných služeb pro seniory).

Číst dál...

Textová verze | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti