Mistr států Evropské unie
Ve dnech 2. 4. a 3. 4. 2016 proběhlo v Ústeckém kraji ve městě Kadaň finálové kolo Mezinárodní soutěže mažoretek a twirlingu států Evropské unie, kde se soutěžilo o titul MISTR států EU a zároveň o putovní pohár. Do finálového kola ze všech věkových kategorií se probojovalo celkem 68 souborů z celé České republiky. Mažoretky Pomněnky Šlapanov soutěžily v kategorii Baton velká formace juniorky.

Do této kategorie postoupilo ze základních kol celkem 10 souborů, jejichž výkony byly na velmi vysoké úrovni. Naše mažoretky soutěžily se soubory z měst: Prahy, Mělníku, Hranic na Moravě, Fryštáku, Hulína, Roudnice nad Labem, Mohelnice, Olešnice, avšak vítězem se mohl stát pouze jeden. V letošní ročníku 1. místo vybojovaly Pomněnky Šlapanov a zároveň získaly titul MISTR států EU, 2. místo získal soubor mažoretek z Mělníku a na 3. místě se umístil soubor z Fryštáku. Již zmíněný putovní pohár mohl získat soubor, který byl porotou ohodnocen nejvyšším počtem bodů ze všech 68 zúčastněných souborů.

mazoretky mazoretky1


I v tomto případě se na nás usmálo štěstí, jelikož nejvyšší počet bodů od poroty získal soubor mažoretek z kraje Vysočina Pomněnky Šlapanov.

Naše mažoretky si vítězství právem zaslouží, jelikož po letech práce, dřiny, úsilí a nespočtu hodin strávených v tělocvičně jim přinesl splněný sen.

Tímto bych chtěla poděkovat rodičům za jejich podporu a především našim mažoretkám: Benešová Beata, Hradová Tereza, Hrenicová Lucie, Chromková Markéta, Joklová Natálie, Jindrová Jitka, Krajdlová Anna, Loužecká Viktorie, Loužecká Terezie, Malinová Zdenka ml., Pecnová Ludmila, Slaninová Anna, Smejkalová Anna.

Ať už prohra nebo zlato,
s úsměvem jdem vždycky na to, 
třináct hůlek jeden tým, 
přátelství je pro nás vším, 
hej, hej, hej Pomněnky jsou nej!!! 

trenérka Zdenka Malinová

30.10.2018

Domov sv. Floriána nabízí bydlení v bytech pro seniory v domě s pečovatleskou službou ve Věžnici. Byty (garsonka nebo 2 KK) jsou vybaveny kuchyňskou linkou s elektrickou troubou a elektrickým dvouplotýnkovým vařičem. Vytápění je elektrickými přímotopy, každý byt má samostatné sociální zařízení (wc, sprchový kout, umyvadlo s poličkami, zrcadlo). V bytě je přípojka kabelové televize, internetu, počítačové sítě, domácí telefon, samostatný elektroměr a vodoměr. Bezbarierový přístup a přivolávací zařízení. V budově je výtah.

Domov sv. Floriana z.s. nabízí k pronajmutí volné byty v domě s pečovatelskou službou.
Zájemci se mohou hlásit v DPS ve Věžnici nebo telefonicky tel.: 724 165 049

Číst dál...
30.10.2018

Honební společenstvo Věžnice bylo založeno a zároveň mu byla uznána honitba 22.2.1993. Po desetileté platnosti byla honitba Věžnice znovu schválena Magistrátem města Jihlavy 17.3.2003. Uznaná výměra honebních pozemků je 1 280 ha, z toho činí 875 ha zemědělská půda, 388 ha lesní půda a 17 ha jsou ostatní plochy.

Číst dál...
30.10.2018

Kolpingova rodina Věžnice (KR Věžnice) je občanské sdružení, které bylo založeno v naší obci v roce 1993. Od svého založení se snaží o obnovení kulturních a společenských aktivit v obci. Zejména se snaží, aby se její členové aktivně podíleli na veřejném životě obce. Ve své činnosti se toto občanské sdružení obrací především k dětem a mládeži, kterým nabízí různé možnosti využití volného času. V současné době má 43 členů z Věžnice, Polné a širokého okolí.

Číst dál...
30.10.2018

Spolek Babinec, v němž si jsou všechny členky sestrami, vznikl v září roku 1999 ve Věžnici proto, že několik žen chtělo uspořádat sraz rodáků obce. Ze šesti členek bývalé organizace Českého červeného kříže stoupl počet na čtrnáct žen. Název Babinec vznikl kuriózně při přípravách srazu rodáků a polenský děkan jim ho na místě požehnal. K oficiálnímu založení spolku coby občanského sdružení došlo už v listopadu 1999.

Číst dál...
30.10.2018

Více informací najdete na Facebookovém profilu.

30.10.2018

Kraj Vysočina podporuje sport v obci Věžnice. Děkujeme.

 

30.10.2018

Mistr států Evropské unie
Ve dnech 2. 4. a 3. 4. 2016 proběhlo v Ústeckém kraji ve městě Kadaň finálové kolo Mezinárodní soutěže mažoretek a twirlingu států Evropské unie, kde se soutěžilo o titul MISTR států EU a zároveň o putovní pohár. Do finálového kola ze všech věkových kategorií se probojovalo celkem 68 souborů z celé České republiky. Mažoretky Pomněnky Šlapanov soutěžily v kategorii Baton velká formace juniorky.

Číst dál...

SITEMAP