Spolek Babinec, v němž si jsou všechny členky sestrami, vznikl v září roku 1999 ve Věžnici proto, že několik žen chtělo uspořádat sraz rodáků obce. Ze šesti členek bývalé organizace Českého červeného kříže stoupl počet na čtrnáct žen. Název Babinec vznikl kuriózně při přípravách srazu rodáků a polenský děkan jim ho na místě požehnal. K oficiálnímu založení spolku coby občanského sdružení došlo už v listopadu 1999.

Všechny peníze, které ženy vydělají, jdou na akce pořádané pro děti, pro důchodce, rodáky. Dále přispívají také na opravu polenského kostela či finančně pomohly při povodních. Ženy z Babince se však angažují i politicky. Při volbách do obecního zastupitelstva v roce 2002 sestavily vlastní kandidátku jako Sdružení nezávislých kandidátů a tři sestry se dostaly do zastupitelstva.

babinec1 babinec2


Členky občanského sdružení Babinec se schází v pronajaté klubovně nebo v domácnosti jednotlivých žen vždy, když se chystá nějaká akce či nácvik recesní scénky. V popisu práce mají oficiálně pořádání zábav, plesů, oslav dne dětí, setkání důchodců, srazy rodáků, výstavy a besedy, rehabilitační cvičení a sportovní akce. Kromě toho vydávají i občasník Ba-binec Times. Ženy tak za sebou mají řadu vystoupení, kdy například parodovaly recitování básniček předškoláky, nacvičily si scénku Slunce, seno, ... po svém, odehrály Mrazíka, zatancovaly čivavu či kankán, kde nechyběla bordelmamá. To je však jen zlomek jejich činnosti. Od jara do podzimu zajišťuje Babinec také pořadatelskou službu při zápasech fotbalového mužstva FC Varex Věžnice a jednou se s ním dokonce utkaly. Účast byla obrovská a všichni se dobře bavili. Pouze jednou se stalo, že rozhodčí nenašel vhodnou výmluvu, proč neuznat mužům gól, ale i tak ženy vyhrály 3:1.

Babinec se z tisku dozvěděl o podobném recesistickém spolku z jihočeského Větřní nazvaném Al Caponeho milenky. Babinec zaujalo, že milenky jsou „střelenější” než ony, a daly si s nimi sraz. Když za nimi jely, převlékly se za mužské.

Sraz rodáků je vždy hodně náročný. První byl ovšem nejtěžší. Musely sehnat velké množství adres na lidi, kteří v obci už nežijí, a odeslat jim pozvánky. Dnes mají o toto shánění práci ulehčenou. Ovšem už brzy ráno se musí sejít, aby připravily pro rodáky občerstvení. Často to jsou řízky, kterých musí být několik desítek. Na práci je jich naštěstí hodně a v družném hovoru rychle utíká.

Každý rok pořádají akce také pro děti. Jde především o oslavu dne dětí, loučení s prázdninami a prosincové sladké člověče. Při loučení s prázdninami se obvykle zapálí velký táborák, na kterém si děti opečou buřty.

30.10.2018

Domov sv. Floriána nabízí bydlení v bytech pro seniory v domě s pečovatleskou službou ve Věžnici. Byty (garsonka nebo 2 KK) jsou vybaveny kuchyňskou linkou s elektrickou troubou a elektrickým dvouplotýnkovým vařičem. Vytápění je elektrickými přímotopy, každý byt má samostatné sociální zařízení (wc, sprchový kout, umyvadlo s poličkami, zrcadlo). V bytě je přípojka kabelové televize, internetu, počítačové sítě, domácí telefon, samostatný elektroměr a vodoměr. Bezbarierový přístup a přivolávací zařízení. V budově je výtah.

Domov sv. Floriana z.s. nabízí k pronajmutí volné byty v domě s pečovatelskou službou.
Zájemci se mohou hlásit v DPS ve Věžnici nebo telefonicky tel.: 724 165 049

Číst dál...
30.10.2018

Honební společenstvo Věžnice bylo založeno a zároveň mu byla uznána honitba 22.2.1993. Po desetileté platnosti byla honitba Věžnice znovu schválena Magistrátem města Jihlavy 17.3.2003. Uznaná výměra honebních pozemků je 1 280 ha, z toho činí 875 ha zemědělská půda, 388 ha lesní půda a 17 ha jsou ostatní plochy.

Číst dál...
30.10.2018

Kolpingova rodina Věžnice (KR Věžnice) je občanské sdružení, které bylo založeno v naší obci v roce 1993. Od svého založení se snaží o obnovení kulturních a společenských aktivit v obci. Zejména se snaží, aby se její členové aktivně podíleli na veřejném životě obce. Ve své činnosti se toto občanské sdružení obrací především k dětem a mládeži, kterým nabízí různé možnosti využití volného času. V současné době má 43 členů z Věžnice, Polné a širokého okolí.

Číst dál...
30.10.2018

Spolek Babinec, v němž si jsou všechny členky sestrami, vznikl v září roku 1999 ve Věžnici proto, že několik žen chtělo uspořádat sraz rodáků obce. Ze šesti členek bývalé organizace Českého červeného kříže stoupl počet na čtrnáct žen. Název Babinec vznikl kuriózně při přípravách srazu rodáků a polenský děkan jim ho na místě požehnal. K oficiálnímu založení spolku coby občanského sdružení došlo už v listopadu 1999.

Číst dál...
30.10.2018

Více informací najdete na Facebookovém profilu.

30.10.2018

Kraj Vysočina podporuje sport v obci Věžnice. Děkujeme.

 

30.10.2018

Mistr států Evropské unie
Ve dnech 2. 4. a 3. 4. 2016 proběhlo v Ústeckém kraji ve městě Kadaň finálové kolo Mezinárodní soutěže mažoretek a twirlingu států Evropské unie, kde se soutěžilo o titul MISTR států EU a zároveň o putovní pohár. Do finálového kola ze všech věkových kategorií se probojovalo celkem 68 souborů z celé České republiky. Mažoretky Pomněnky Šlapanov soutěžily v kategorii Baton velká formace juniorky.

Číst dál...

SITEMAP