Honební společenstvo Věžnice
Honební společenstvo Věžnice bylo založeno a zároveň mu byla uznána honitba 22.2.1993. Po desetileté platnosti byla honitba Věžnice znovu schválena Magistrátem města Jihlavy 17.3.2003. Uznaná výměra honebních pozemků je 1 280 ha, z toho činí 875 ha zemědělská půda, 388 ha lesní půda a 17 ha jsou ostatní plochy.
V současné době máme ve sdružení 13 členů s platným loveckým lístkem. Honebního starostu dělá Aleš Adamec a mysliveckého hospodáře Josef Dušek. Činnost honebního společenstva spočívá v sčítání zvěře a na základě zjištěných stavů v plánování a provádění odlovu s ohledem na zachování kmenových stavů.
Vyvíjíme intenzivní snahu o zazvěření drobnou zvěří, která se v minulosti v naší honitbě v hojném stavu vyskytovala. Každoročně provádíme výrobu a nákup krmiv a léčiv vhodných pro zvěř. V zimním období tuto zvěř přikrmujeme.
Členové sdružení také podporují a rozvíjejí kynologii. V průměru máme stále 8 psů s různým stupněm zkoušek.
Od obecního úřadu dostáváme příspěvek na činnost a na oplátku provádíme pro ní brigády, čištění obecních strání a lesů, úklid podél potoka atd.
Každoročně pořádáme již tradiční myslivecký ples s bohatou tombolou a zpravidla dvakrát ročně hon na drobnou zvěř a následně vyšetření veterinářem na výskyt přenosných chorob.
![]() |
![]() |