Obec Věžnice se v celostátní soutěži Obec přátelská seniorům 2017 umístila na druhém místě.

Soutěže Obec přátelská rodině 2017 a nově také Obec přátelská seniorům 2017 mají své vítěze. Obce, města i městské části z celé ČR soutěžily o finanční dotaci na aktivity, které podpoří rodiny či seniory v regionech. Za MPSV předal ocenění a šeky úspěšným obcím náměstek člena vlády Tomáš Petříček spolu se zástupci dalších organizací v Hrzánském paláci v Praze.

V soutěži Obec přátelská seniorům 2017 si ocenění převzalo celkem 15 představitelů samosprávy.

obec pratelska seniorum


„Tímto způsobem se snažíme podporovat obce a města v jejich aktivitách, které jsou zaměřené na zlepšení služeb pro rodiny a seniory v menších regionech,“ dodal náměstek ministryně Tomáš Petříček.

Prvním rokem MPSV ve spolupráci s Radou vlády pro seniory a stárnutí populace a Sdružením místních samospráv vyhlásilo soutěž Obec přátelská seniorům.

Letošního ročníku soutěže Obec přátelská seniorům 2017 se účastnilo 36 obcí, které byly rozděleny podle počtu obyvatel do pěti velikostních kategorií. Mezi vítězné obce byla rozdělena částka cca 13 mil. Kč ve formě neinvestičních dotací pro realizaci pro seniorských aktivit na místní úrovni. V každé velikostní kategorii byly uděleny tři místa. V první kategorii se na druhém místě umístila naše obec Věžnice, kde starosta obce Ing. Josef Málek převzal šek v hodnotě 300 tis. Kč.

„Prioritou každé obce by mělo být vytvářet přátelské prostředí pro rodiny a seniory. Tak, aby rodiny v obcích rády žily, zůstávaly v nich po generace a našly tu zázemí i pro trávení volného času. A nejen senioři také vřelé mezilidské vztahy, kterou jim ukáží, že jsou pro společnost stále potřební nezávisle na věku,“ řekl výkonný ředitel Svazu měst a obcí ČR a starosta Velkého Oseku Pavel Drahovzal.

„Toto ocenění patří všem našim spoluobčanům a spolkům, kteří s obcí aktivně spolupracují na projektu prorodinné a seniorské politiky naší obce. Děkuji jim za to.“ poděkoval starosta obce Věžnice.


Textová verze | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti